توزیع کننده سیب زمینی بذری اعلا

فروشندگان سیب زمینی بذری درجه یک و اعلا در وهله اول کشاورزان سیب زمینی کار می باشند که پس از تولید به صورت مستقیم اقدام به توزیع این محصول در بین خریداران می کنند.

سیب زمینی بذری مرغوب از طریق واسطه های فعال فروش این غله نیز در اختیار خریداران قرار می گیرد.

توزیع کننده سیب زمینی بذری اعلا

بررسی کیفیت سیب زمینی بذری مرغوب

بررسی کیفیت سیب زمینی بذری مرغوب از جمله ویژگی هایی که بر شاخص کیفیت این محصول تاثیر گذار است به شرح زیر می باشد:

 • سیب زمینی بذری مرغوب یکی از رقم هایی به شمار می آید که نیمه دیررس می باشد. این سیب زمینی دوره خواب طولانی نیز دارد. این مورد را می توان یک نکته منفی برای آن به شمار آورد.
 • زیرا کشاورز مجبور است تا آن را دیرتر برداشت کند. نگهداری طولانی تر در مزرعه خودش هزینه بر است. یکی از مهم ترین هزینه های آن، زمان می باشد.
 • حجم گیاه سیب زمینی بذری متوسط می باشد. برگ های این مدل بزرگ هستند. ساقه های آن حالتی نیمه ایستاده داشته و کمی از یکدیگر فاصله دارند. شاخ و برگ ها رشد خوبی دارند.
 • برگ های این محصول در مقایسه با سیب زمینی های دیگر باریک تر هستند. رنگ برگ های آن سبز تیره می باشند. تعداد ساقه ها قطور، زیاد مشاهده می شود. هم چنین دیده می شود که آن ها تا حدودی چهارگوش، نسبتا کرکدار و کبود رنگ می باشند.
 • تعداد گل های این رقم زیاد می باشند. شما می توانید گل های گیاه سیب زمینی بذری را با رنگ سفید مشاهده نمایید. این موارد مشخصات سیب زمینی بذری بود که در ظاهر شاخ و برگ آن قابل مشاهده است.
 • یکی از عواملی که روی کیفیت سیب زمینی بذری تاثیر می گذارد، رنگ پوست و گوشت سیب زمینی می باشد. خرید سیب زمینی هایی که رنگ پوست و گوشت آن ها زرد می باشد.در بازار سیب زمینی ایران بیشتر است.
 • طبق مشخصات سیب زمینی بذری رنگ های گوشته و پوسته کاملا زرد می باشند. از این رو مشتری های زیادی در بازار مصرف دارد.
 • شکل غده، چشم ها و اندازه جزو مشخصات سیب زمینی ریز به شمار می آید. این سیب زمینی رقمی می باشد که به شکل بیضی کشیده می باشد. اندازه غده های آن متوسط هستند که می تواند برای کشت مناسب باشد. عمق چشم های آن کم می باشد و پوستی نسبتا صافی دارد.

برای انتخاب سیب زمینی سالم مرغوب بذری می بایست به نکاتی توجه نمود که به شرح زیر است:

 1. برای تشخیص سفت بودن سیب زمینی آن را با انگشت خود فشار دهید. سیب زمینی باید سفت باشد و نباید وقتی آن را با انگشت خود فشار می‌دهید فرو برود.
 2. نرم شدن سیب زمینی نشانه شروع فرآیند خراب شدن آن است. اگر سیب زمینی که در خانه دارید نرم شده بهتر است سریعاً آن را مصرف کنید. از خرید سیب زمینی نرم‌شده از فروشگاه خودداری کنید مگر در صورتی که قصد داشته باشید سریعاً آن را مصرف کنید.
 3. سیب زمینی را از نظر وجود خراش و بریدگی‌ها مورد بررسی قرار دهید. بریدگی روی پوست سیب زمینی می‌تواند باعث فساد و خراب شدن آن بشود. بریدگی‌ها همچنین می‌توانند محلی برای ورود باکتری‌ها و گل و لای به داخل سیب زمینی باشند.
 4. موقع خرید سیب زمینی، همه جای آن را کاملاً مورد بررسی قرار دهید تا بریدگی روی پوست آن وجود نداشته باشد.
 5. در صورتی که سیب زمینی خراش‌های کوچکی روی پوست خود داشته باشد می‌توانید با جدا کردن قسمت‌های اطراف خراش‌ها بقیه سیب زمینی را مصرف کنید.
 6. اما توجه داشته باشید که با خرید سیب زمینی با پوست سالم، دیگر نیازی به دور ریختن قسمت‌هایی از آن نخواهید داشت و این از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

فروشندگان سیب زمینی بذری درجه یک

فروشندگان سیب زمینی بذری درجه یک فروشندگان سیب زمینی بذری درجه یک در ابتدا محصولی با کیفیت را تهیه می کنند و بعد از آن از طریق بازاریابان فعال خود اقدام به شناسایی بازار مصرف می کنند.

میدان های میوه و تره بار و هم چنین میوه فروشی های فعال در سطح شهر از جمله مراکز فعال در زمینه فروش این غله با قیمتی ارزان و به صرفه می باشد.